Pielęgnacja włosów zniszczonych

Bardzo zniszczone włosy nie tylko wyglądają nieestetycznie, ale są również łamliwe, a tym samym podatne na wypadanie. W związku z tym takie włosy wymagają szczególnej opieki i pielęgnacji.

Zły stan włosów może wynikać z kilku powodów. Przede wszystkim winna może być temu genetyka. Wówczas włosy kruche i łamliwe są od zawsze. Problem spowodowany może być też przez nieodpowiednie działania fryzjerki. Na ogół zniszczone włosy są jednak wynikiem niewłaściwej pielęgnacji kobiety, która źle się z nimi obchodzi. Nie do każdej kobiety dociera, że włosy niszczeją pod wpływem wysokiej temperatury czy nadmiernej stylizacji. Ponadto zły wpływ na włosy mają też warunki atmosferyczne, a w tym mróz, wiatr czy słońce. Oczywiście przyczyn problemów szukać można również w nieodpowiedniej i mało zróżnicowanej diecie.

Jak zregenerować włosy?

Pielęgnacja włosów, które są zniszczone, powinna zacząć się od zmiany własnych nawyków. Dlatego należy odstawić na bok zabiegi lub kosmetyki, które mogą je osłabiać. Ponadto warto odejść od związywania, prostowania czy kręcenia włosów. Przynajmniej na jakiś czas, dzięki czemu włosy będą mieć czas na regenerację. Przyda się też obcięcie zniszczonych końcówek, których nie da się już odbudować, a są one rozdwojone. Oczywiście ważna jest także odpowiednia dieta. Do organizmu dostarczyć trzeba między innymi właściwą ilość witamin i minerałów.

Dla włosów ważne są między innymi proteiny, a więc składniki odbudowujące i wzmacniające, do których zaliczyć można keratynę. Inne ważne dla włosów substancje to humektanty, czyli składniki nawilżające, a więc mocznik, aloes czy kwas hialuronowy. Dodatkowo zadbać trzeba o emolienty, które zabezpieczają włosy i zapobiegają utracie wody. Taki efekt zapewnią właściwe olejki.

Olejowanie włosów zniszczonych

Co używać na zniszczone włosy? Jak wspominaliśmy, bardzo dobry wpływ na włosy mają odpowiednie olejki. Korzystnym zabiegiem, który można wykonać osobiście, jest olejowanie zniszczonych włosów. Dobry olejek nie tylko chroni je przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych, ale także wysoką temperaturą, a przy tym również i uszkodzeniami mechanicznymi. Włosy wygładzone olejkiem są też mniej podatne na szarpanie i splątywanie, a więc łatwiej je rozczesywać.

Najlepsze olejki, na które warto w takiej sytuacji postawić to te bogate w cenne kwasy omega-3 oraz omega-6. Największą popularnością cieszy się tutaj olejek arganowy, który jednak stosować można nie tylko przy włosach zniszczonych, ale też wszystkich innych. Jego głównym zadaniem jest odbudowa uszkodzonych włosów i wzmocnienie ich struktury. Skutecznie chroni on końcówki, ale i całe włosy przed czynnikami zewnętrznymi. Ma też właściwości termoochronne.

Oczywiście przy takich włosach sprawdzi się też dobry szampon do włosów zniszczonych. Powinien on być bogaty w witaminę E czy biotynę. Korzystny i wzmacniający efekt można uzyskać, korzystając też z przeznaczonych do włosów zniszczonych odżywek. To wszystko pozwoli je wzmocnić i przywrócić im dawny blask.

Używamy plików cookie na naszej stronie

Potwierdź, jeśli akceptujesz nasze śledzące pliki cookie. Możesz także odrzucić śledzenie, aby móc nadal odwiedzać naszą witrynę bez żadnych danych wysyłanych do usług stron trzecich.