Pielęgnacja włosów suchych

Wiele kobiet ma problem z suchymi włosami, które jednocześnie są zniszczone, przez co trudno się je układa. Każda kobieta, która walczy z przesuszonymi włosami, powinna znać sposoby ich pielęgnacji.

Bardzo suche włosy potrafią mocno uprzykrzyć życie. Nie dość, że się elektryzują, to puszą się i ciężko je ułożyć. Ponadto są szorstkie w dotyku oraz pozbawione blasku, co negatywnie przekłada się na ich wygląd. Wszystko ze względu na ich niewystarczające nawilżenie. Gruczoły łojowe w skórze nie produkują wystarczającej ilości sebum, którego zadaniem jest natłuszczanie i nawilżanie włosów. Ponadto niekorzystnie na włosy działają także promienie słoneczne czy źle dobrane kosmetyki. Problem z wysuszonymi włosami swoje podłoże może mieć też w nieprawidłowo wykonanych zabiegach fryzjerskich.

Jak odbudować suche włosy?

Kobieta, która ma bardzo suche i zniszczone włosy przede wszystkim powinna je odpowiednio nawilżyć. Podstawą jest tu maska nakładana na włosy po każdym ich myciu. Ponadto włosy należy spłukiwać pod w miarę chłodną wodą, co zamknie ich łuski. Nie należy ich też pocierać ręcznikiem, w zamian delikatnie je ugniatając i wyciskając przy tym wodę. Takie włosy nie powinny być też rozczesywane, ponieważ są one podatne na złamanie. Lepiej ułożyć je delikatnie palcami, a następnie zostawić do wyschnięcia. Uwagę zwrócić należy także na lokówki czy prostownice. Przed skorzystaniem z takich urządzeń wcześniej włosy należy jednak spryskać sprejem termoochronnym.

Olejowanie suchych włosów

Pielęgnacja włosów suchych sprowadza się między innymi do ich olejowania. Zabieg ten rodem z krajów azjatyckich polega na wykorzystaniu naturalnych olejków, które służą pielęgnacji, zbawiennie wpływając na zdrowie i wygląd włosów. Tak więc czym nawilżać włosy przy olejowaniu? Najlepszymi będą tu olejek arganowy, kokosowy, różany, ze skrzypu polnego, z oliwy z oliwek, z czarnuszki czy ekstrakt z owoców amli.

Takie olejki nakładać należy co najmniej dwie godziny przed myciem, choć najlepiej, jeśli na włosach pozostaną one przez cały dzień czy nawet noc. Kobieta zmagająca się z suchymi włosami powinna przy tym masować skórę głowy, pobudzając gruczoły łojowe. Olejek dwa razy zmywa się szamponem i spłukuje letnią wodą.

Szampon i odżywka dla suchych włosów

Co nawilża włosy poza olejkami? Oczywiście odpowiednie szampony. Najlepsze są te zawierające w sobie naturalne oleje, keratynę oraz odżywcze witaminy. Ciekawą opcją są tu również szampony z dodatkiem kwasu hialuronowego, które odbudowują i dostatecznie dobrze nawilżają suche włosy bez ich obciążania. Rynek w takie produkty jest obecnie bardzo bogaty, a więc każda kobieta powinna znaleźć coś w sam raz dla siebie w rozsądnej półce cenowej.

Dobre są też specjalne odżywki, które powinny mieć lekką formułę i skład zbliżony do szamponów. Przy odżywkach do spłukiwania należy zmywać je dokładnie pod letnią wodą. Pozostawienie nadmiaru odżywki na włosach może je niepotrzebnie przeciążyć. Dlatego lepszym rozwiązaniem dla kobiet o suchych włosach są odżywki w sprayu, które nie wymagają spłukiwania.

Używamy plików cookie na naszej stronie

Potwierdź, jeśli akceptujesz nasze śledzące pliki cookie. Możesz także odrzucić śledzenie, aby móc nadal odwiedzać naszą witrynę bez żadnych danych wysyłanych do usług stron trzecich.