Pielęgnacja włosów przetłuszczających się

Dla jednych kobiet zmorą są włosy suche, inne natomiast cierpią, gdyż ich włosy szybko się przetłuszczają. Takie włosy wyglądają nieestetycznie, a walka z nimi jest bardzo trudna. Co robić, żeby włosy się nie przetłuszczały?

Jak oczyszczać przetłuszczające się włosy?

Chcąc zachować przetłuszczające się włosy w dobrej kondycji, należy je regularnie oczyszczać. W tym celu stosować trzeba odpowiedni szampon, który musi być dobrany do typu włosów. Najlepsze są szampony o krótkich składach, które zawierają w sobie jak najmniejszą ilość substancji chemicznych. Ich nadmiar może bowiem skutkować negatywną reakcją, a w konsekwencji zwiększonym wydzielaniem sebum. Niekorzystne są też kosmetyki zbyt agresywne, które niszczą barierę ochronną naskórka.

Zadbaj o skórę głowy

Mając bardzo tłuste włosy, zadbać należy o zdrową skórę głowy. Trzeba ją wyregulować przez stosowanie ziołowych kosmetyków, a w tym wcierek czy płukanek ziołowych. Jako że są to ekstrakty na bazie ziół, zawierają one w sobie tylko i wyłącznie naturalne substancje wspomagające pracę skóry głowy. Ponadto działają one lekko wysuszająco, co także ogranicza przetłuszczanie się włosów.

Odpowiednia odżywka

Przy tłustych włosach podstawą jest wybór odpowiedniej odżywki. Dobrze wypadają tutaj kosmetyki, które nakładać można nawet na skórę głowy. Jeśli kobieta chce jednocześnie je odżywić i nawilżyć skórę głowy kosmetyki powinny być dostosowane do typu włosów. Nie mogą jednak zawierać w składzie silikonów czy olejów, które dodatkowo je obciążają i wzmagają przetłuszczanie. W tym przypadku nie warto też stawiać na odżywki bez spłukiwania. Te sprawiają bowiem, że włosy tracą na objętości, a przy tym wyglądają na jeszcze bardziej tłuste.

Suchy szampon na przetłuszczające się włosy

Co na przetłuszczające się włosy zalecają eksperci? W sytuacji kryzysowej, kiedy są to bardzo przetłuszczające się włosy, na pewno pomoże suchy szampon, który przywróci korzystny wgląd fryzurze. Wystarczy spryskać nim włosy u nasady oraz je dokładnie wyczesać. To najszybszy sposób na to, aby poradzić sobie z przetłuszczonymi włosami i skorzystać można z niego na co dzień, ale i w podróży czy przed ważnym wydarzeniem.

Ograniczenie stylizacji

Wyjaśniliśmy, dlaczego włosy się przetłuszczają. Uzupełnijmy, że tłuste włosy nie lubią też nadmiaru kosmetyków, a przede wszystkim tych służących stylizacji. Takie kosmetyki dodatkowo je obciążają, przez co fryzura staje się oklapnięta. Dlatego też przy stylizacji włosów przetłuszczających się należy postawić na kosmetyki, które są do nich przeznaczone. Dodatkowo zrezygnować należy z ciężkich żelów czy też past, a w zamian postawić na lekkie pianki czy też balsamy. Ukryć przetłuszczające się włosy można też ja tapirując, następnie utrwalając mgiełką lakieru.

Na koniec przywołajmy biotynę, która przy przetłuszczających się włosach jest bardzo ważna. Działa na gruczoły łojowe i stabilizuje ich pracę. Ponadto korzystnie oddziałuje ona na bioskórę i włosy. Dlatego przy problemie przetłuszczających się włosów, warto pamiętać o jej korzystnym oddziaływaniu.

Używamy plików cookie na naszej stronie

Potwierdź, jeśli akceptujesz nasze śledzące pliki cookie. Możesz także odrzucić śledzenie, aby móc nadal odwiedzać naszą witrynę bez żadnych danych wysyłanych do usług stron trzecich.