Pielęgnacja włosów łamliwych

Łamliwe włosy to problem, z którym boryka się wiele kobiet. Zwłaszcza po zimie, która nie sprzyja zdrowym i lśniącym włosom. Narażone są przede wszystkim te bardzo wrażliwe i wysuszone, które są podatne na wypadanie. Na szczęście można je w odpowiedni sposób odżywić i tym samym ponownie cieszyć się ich pięknym blaskiem. Ważne jednak, aby nie podejmować kroków, które mogą jeszcze bardziej je osłabić i zniszczyć.

Jak rozpoznać suche i łamliwe włosy?

Włosy suche i łamliwe przede wszystkim się puszą i trudno rozczesują. Ponadto kobiety z takimi włosami mają problem z ich ułożeniem. Jakby tego było mało, mają także mało przyjemną strukturę. Rozczesując takie włosy widać wyraźnie, jak wypadają ich ułamane i rozdwojone końcówki. Z natury przypominają one włosy suche, które są niesforne, a przy tym również i delikatne.

Dlaczego włosy stają się suche i łamliwe?

Zanim przedstawimy sposób na łamiące się włosy, odnieśmy się do natury problemu. Tak więc suche i łamliwe włosy to na ogół problem, któremu winna jest kobieta. Na taki stan włosów wpływ mają między innymi agresywne farby. Ponadto może być on spowodowany suszeniem ich gorącym powietrzem oraz częstym stosowaniem lokówek, a nawet kosmetyków zawierających w sobie silne detergenty. To wszystko niekorzystnie wpływa na stan włosów, choć winna jest też nieprawidłowa dieta czy narażanie włosów na silne promieniowanie słoneczne lub mróz. W końcu łamliwe włosy mogą być kruche przez czynniki zewnętrzne, a więc pasożyty oraz nieprawidłową pracę gruczołów łojowych.

Jaki szampon do włosów suchych i łamliwych?

Pielęgnacja włosów suchych i łamliwych niekiedy kończy się na wizycie u fryzjera, który podcina zniszczone i rozdwojone końcówki, ratując w ten sposób pozostałą część włosa. W większości przypadków niezbędna jest jednak zmiana stosowanych kosmetyków czy sposobu pielęgnacji włosów, a nawet samego trybu życia. Zdarza się, że konieczna jest też radykalna zmiana fryzury, choć nie zawsze jest to konieczność.

Przy łamliwych i suchych włosach na pewno warto unikać zabiegów modelujących, które znacząco niszczą stan włosów. Dlatego powstrzymać się należy od kręcenia ich gorącą lokówką czy radykalnej zmiany koloru. Pamiętać należy również o prawidłowym myciu, a następnie suszeniu włosów. Unikać trzeba spłukiwania szamponu gorącą wodą czy intensywnego pocierania ręcznikiem. Woda niech będzie letnia, a włosy suszyć należy poprzez wgniatanie ręcznika we włosy. Nie zaleca się też rozczesywania oraz stosowania kosmetyków z alkoholem, który jeszcze bardziej wysusza włosy.

Dobra odżywka do włosów suchych i łamliwych to ta bazująca na różnych olejkach, m.in. arganowym czy jojoba. Włosy odżywić pomogą także maski i odżywki bogate w witaminę E, biotynę czy kreatynę, które usprawnią regenerację włosów. Co 6-8 tygodni należy też podcinać rozdwojone końcówki, a w mroźne i wietrzne dni nosić czapkę, nie wystawiając włosów na działanie warunków atmosferycznych. W końcu ważna jest też zróżnicowana dieta oraz picie wody w ilości co najmniej 1,5 l dziennie.

Używamy plików cookie na naszej stronie

Potwierdź, jeśli akceptujesz nasze śledzące pliki cookie. Możesz także odrzucić śledzenie, aby móc nadal odwiedzać naszą witrynę bez żadnych danych wysyłanych do usług stron trzecich.