Pielęgnacja włosów kręconych

Włosami kręconymi zachwycają się posiadaczki włosów prostych. Dla wielu kobiet jest to jednak utrapienie, gdyż każdego dnia muszą one walczyć z mało atrakcyjnymi lokami. Wprawdzie zdarza się, że układają się one ładnie i nie wymagają wiele pracy. Znacznie częściej jednak są suche i trudne do ułożenia. Dlatego każda kobieta, która ma takie włosy, powinna wiedzieć, jak dbać o swoją fryzurę. W innym wypadku będzie mieć z nimi poważny problem.

Jak dbać o włosy kręcone?

Delikatne mycie

Przede wszystkim włosy kręcone muszą być traktowane bardzo delikatnie, co dotyczy nie tylko stosowanych przez kobietę kosmetyków, ale również i procesu ich mycia. Włosów takich nie należy myć pod gorącą wodą, która źle wpływa na same włosy, jak i skórę głowy. Zaleca się też stosowanie łagodnych szamponów pozbawionych SLS-ów i innych szkodliwych substancji.

Suszenie i stylizacja

Pielęgnacja włosów kręconych odnosi się także do ich suszenia. Włosów kręconych nie należy trzeć ręcznikiem, co je uszkodzi i połamie. W zamian lepiej zawinąć je w ręcznik i delikatnie dociskać. Ważne jest też ich odpowiednie czesanie. Jeśli już to wykorzystać można do tego grzebień o szeroko rozstawionych zębach. Wilgotne włosy najlepiej jednak przeczesać jedynie palcami.

Następnie pozostaje nałożyć na nie niewielką ilość olejku do włosów, który je wygładzi i poprawi sprężystość loków. Przy włosach kręconych lepiej nie korzystać z suszarek, a jeśli już to postawić na sprzęt z funkcją jonizacji oraz dołączonym do suszarki dyfuzorem. Włosy suszyć należy wówczas chłodnym nawiewem, choć jeszcze lepszym rozwiązaniem jest pozostawienie ich do samodzielnego wyschnięcia.

Odżywianie i nawilżanie

Po myciu należy zastosować naturalną odżywkę lub maskę. Specjalny balsam do włosów kręconych silnie je nawilży i wygładzi. Szczególnie polecane są tu kosmetyki z dużą zawartością olejów roślinnych i naturalnych maseł, które dodatkowo intensywnie je regenerują. Zmywając maskę najlepiej robić to pod chłodną wodą, która nie uszkadza włosów, a pomaga zamykać odstające łuski.

Olejowanie włosów kręconych

Dobre kosmetyki do włosów kręconych służą także ich olejowaniu. Dla włosów kręconych jest to zabieg bardzo korzystny, który zapewnia im silne odżywienie oraz nawilżenie. Pozwala uzyskać efekt zdrowych oraz zregenerowanych włosów. Warto jednak pamiętać, że nie każdy olej nadaje się do włosów kręconych. Dlatego ważny jest odpowiedni wybór. Dobrze sprawdzają się tutaj czyste i naturalne oleje roślinne, a więc między innymi olej konopny, olej z pestek malin, olej lniany, olej makadamia, olej z pestek moreli, olej z wiesiołka czy olej z czarnego kminu. Oleje nakładać należy na wilgotne włosy, po czy owinąć głowę ręcznikiem i pozostawić na pół godziny przed umyciem jej szamponem.

Skoro wiecie już, jak pielęgnować kręcone włosy, nie powinny one sprawiać Wam takiego problemu, jak miało to miejsce dotychczas. Stosowanie się do powyższych zasad pozwoli cieszyć się pięknymi i sprężystymi lokami. Włosy kręcone nie będą się puszyć, a wyglądać zjawiskowo i interesująco.

Używamy plików cookie na naszej stronie

Potwierdź, jeśli akceptujesz nasze śledzące pliki cookie. Możesz także odrzucić śledzenie, aby móc nadal odwiedzać naszą witrynę bez żadnych danych wysyłanych do usług stron trzecich.