Pielęgnacja włosów cienkich

Z problemem zbyt cienkich włosów boryka się wiele kobiet. Niezbędna jest wówczas odpowiednia ich pielęgnacja. Przyda się także odpowiednia fryzura.

Charakterystyka cienkich włosów

Włosy cienkie mają około 25 proc. mniejszą średnicę od włosów normalnych. Ich grubość to 0,03-0,04 mm, podczas kiedy grubość włosów normalnych 0,05-0,07 mm, a grubych 0,08-0,1 mm. Wpływ na grubość włosa mają zewnętrzne ich warstwy, a więc tak zwane osłonki, które składają się z 4-12 warstw keratynowych łusek. Cieńsze włosy mają ich mniej i są zbudowane z mniejszej ilości keratyny

Cienkie włosy — pielęgnacja

Bardzo cienkie włosy muszą być oczywiście odpowiednio pielęgnowane. Jednak pielęgnacja cienkich włosów nie różni się zbytnio od dbania o włosy standardowej grubości. Najważniejsze, aby obchodzić się z nimi delikatnie, zapewniając włosom ochronę oraz je wzmacniając. Zwłaszcza że często są to cienkie zniszczone włosy, ponieważ cienki włos jest dużo słabszy i znacznie bardziej podatny na zniszczenia.

Jak i czym myć cienkie włosy?

Do pielęgnacji cienkich włosów należy używać odpowiednich kosmetyków. Niezależnie od tego, jak często miejsce ma ich mycie. Co zrobić, żeby włosy były gęstsze? Oczywiście najlepszy będzie szampon, który doda objętości, a przy tym dodatkowo ich nie obciąży. Na pewno nie może on zawierać w sobie wysuszającego włosy alkoholu czy oblepiających silikonów. Inne szkodliwe związki to podrażniające włosy detergenty i konserwanty.

Poza szamponami postawić można także na odżywki. Najlepsze będą te w formie mgiełki lub w płynie. Źle w tym przypadku działają na włosy odżywki bez spłukiwania, które nie zwiększają ich objętości. Ponadto stosować można jeszcze wcierki do włosów oraz ampułki. Pośród wcierek kobiety powinny zainteresować się tymi z pokrzywy lub skrzypu polnego. Wzmocnią one włosy i przyspieszą tempo ich wzrostu. Ampułki to natomiast produkty specjalne dla tego problemu, zawierające w sobie składniki wzmacniające włosy i wnikające aż do ich cebulek.

Suszenie cienkich włosów

Jeśli cienkie włosy są dobrze zabezpieczone, nie ma powodów do obaw, że osłabi je wysoka temperatura. Dlatego można je suszyć przy użyciu suszarki, co nada im objętości. Włosy suszyć należy z głową nachyloną do dołu, unosząc je u nasady. Ważne, aby suszarkę trzymać w odległości 15-20 centymetrów od włosów, używając letniego nawiewu. Przed suszeniem zabezpiecza się je olejkiem.

Olejowanie cienkich włosów

Ważny jest też wybór odpowiedniego olejku. Tak więc co na cienkie włosy będzie najlepsze, szukając produktu do olejowania? Najważniejsze, aby olej był lekki i się dobrze wchłaniał. Musi on regenerować, wzmacniać i jednocześnie ochraniać włosy. Dlatego dobrze dobrany olej nie tylko odżywi włosy, ale także zadba o ich odpowiednie nawilżenie, wzmacniając jednocześnie cebulki i stymulując wzrost włosów. Ponadto reguluje on wydzielanie sebum i ułatwia stylizowanie. Olejowanie zabezpiecza też włosy przed czynnikami atmosferycznymi oraz toksynami. Jest to więc doskonały sposób na to, aby je zagęścić i wzmocnić.

Używamy plików cookie na naszej stronie

Potwierdź, jeśli akceptujesz nasze śledzące pliki cookie. Możesz także odrzucić śledzenie, aby móc nadal odwiedzać naszą witrynę bez żadnych danych wysyłanych do usług stron trzecich.