Naturalne preparaty na wypadanie włosów

Jaki jest najlepszy preparat na wypadanie włosów? Obecnie na rynku dostępnych jest bardzo dużo kosmetyków, suplementów i leków na porost włosów, więc trudno jest jednoznacznie stwierdzić, który z nich najlepiej działa na konkretny problem u danej osoby – zwłaszcza dlatego, że wypadanie włosów może mieć różne przyczyny, a zatem wymagać może też różnych terapii.

Jeśli przerzedzenie kosmyków wiąże się z niedoborami w diecie, silnym i / lub długotrwałym stresem bądź na przykład z intensywnymi zabiegami koloryzacyjnymi, na pewno warto zainteresować się naturalnymi środkami na wypadanie włosów, które można nabyć bez recepty w każdej aptece bądź drogerii i używać ich samodzielnie – w domowym zaciszu. Jakie to preparaty?

Preparaty pielęgnacyjne do włosów

Przede wszystkim warto uzupełnić swoją kosmetyczkę o dobry szampon oczyszczający włosy i skórę głowy, którego należy używać dwa do trzech razy w tygodniu. Zawiera on – co prawda – dość intensywnie działające środki myjące, ale dzięki temu można pozbyć się ze skóry i włosów resztek kosmetyków stylizacyjnych bądź pielęgnacyjnych, których nagromadzenie może powodować zatykanie ujść mieszków włosowych, łupież czy łojotok, a w efekcie także – wzmożone wypadanie włosów. Drugim typem kosmetyków są wcierki, stosowane bezpośrednio na skórę głowy. W ich składach znajdują się zazwyczaj wyciągi naturalne z rzeń-szenia, skrzypu polnego, chili czy kozieradki, które wspomagają porost nowych włosów.

Suplementy i tabletki na porost włosów

Skuteczne środki na wypadanie włosów dostępne są również w formie tabletek. To suplementy zawierające naturalne, roślinne wyciągi, witaminy oraz mikroelementy. Wśród preparatów na wypadające włosy, przyjmowanych doustnie, warto poszukiwać takich, które zawierają przede wszystkim cynk, chrom, potas, witaminy z grupy B oraz witaminę E, magnez, a także drożdże piwne, skrzyp polny, żeń-szeń czy pokrzywę. Takie tabletki na porost włosów nie są drogie i można dostać je w każdej aptece bez recepty, a stosowane regularnie – razem z wcierką do skóry głowy – potrafią przynieść naprawdę spektakularne efekty. Same zioła (skrzyp czy pokrzywę) można również dostarczać organizmowi w postaci naparów do picia (taką herbatkę warto również od czasu do czasu wetrzeć sobie w skórę głowy bądź przepłukać nią po prostu włosy zaraz po ich umyciu).

Lek na porost włosów – kiedy go stosować?

Obok tabletek na porost włosów, szamponów oczyszczających i wcierek, na półkach aptek można znaleźć także skuteczne leki na wypadanie włosów. Zazwyczaj oparte są one na jednej substancji czynnej – minoksydylu, występującym w stężeniu 2% lub 5%. Takie preparaty stosuje się głównie w przypadku łysienia o podłożu androgenowym, to jest wynikającym z nadprodukcji męskich hormonów płciowych – androgenów (co dotyka zarówno kobiet, jak u mężczyzn). Minoksydyl to obecnie jeden z najlepszych leków na włosy, choć powinien być stosowany wyłącznie pod kontrolą lekarza i zalecany tylko w określonych przypadkach, po wykonaniu wszelkich potrzebnych badań i postawieniu pewnej diagnozy. Minoksydyl znajduje się miedzy innymi w preparacie o nazwie Piloxidil. Jest on dostępny w postaci płynu, który regularnie powinno się wcierać w skórę głowy. Już po ośmiu tygodniach pacjenci obserwują zahamowanie wypadania włosów, a po kilku miesiącach stosowania tego leku pojawiają się nowe włoski. W rok od rozpoczęcia kuracji natomiast, w większości przypadków, włosy odrastają silne i mocne, a ich gęstość jest zbliżona do tej sprzed choroby.

Używamy plików cookie na naszej stronie

Potwierdź, jeśli akceptujesz nasze śledzące pliki cookie. Możesz także odrzucić śledzenie, aby móc nadal odwiedzać naszą witrynę bez żadnych danych wysyłanych do usług stron trzecich.