postheadericon Modne pasemka

Niewątpliwie ożywiają każdą fryzurę, dodają jej smakowitości i sprawiają, że jest atrakcyjniejsza. Kiedyś bardzo modne, dziś ponownie wracają do łask. Idealne pasemka muszą spełniać jednak kilka podstawowych wymogów. Najlepsze są takie, które zbytnio nie rzucają się w oczy i sprawiają wrażenie rozpromienionych słońcem…

Wszystko uzależnione jest od rodzaju i typu fryzury, ale powinny być one rozmieszczone nierównomiernie na Twoich kosmykach. Sprawiają wtedy wrażenie subtelnych i naturalnych, a nie sztucznych, wykreowanych ręką fryzjera.

Fryzura prezentuje się znacznie lepiej, kiedy więcej pasemek jest z przodu. Te włosy bowiem szybciej się rozjaśniają, są bardziej narażone na podrażnienia, szybciej się łamią i niszczą. Warto ograniczyć się do minimum. Prosta zasada: im mniej farbowania, tym mniej odrostów. Umiar i w tym wypadku jest receptą na sukces.

Modne są pasemka jaśniejsze o odcień, dwa od pozostałego koloru włosów. Takie refleksy wyglądają pięknie w różnych wersjach kolorystycznych,  zarówno na włosach blond, jak i przy brązach oraz rudościach. Ostatnio na topie są grzywki z refleksami. Subtelnie urozmaicają każdą fryzurę.

Pasemka jednak nie zawsze muszą być delikatne. Niebieskie pasemka? Dlaczego nie. Oczywiście jeśli nie mamy jeszcze zbyt wielu lat i nie piastujemy jakiegoś poważnego urzędu. Świetne rozwiązanie dla młodych osób. Kolorowe pasemka idealnie sprawdzają się np. na imprezie czy koncercie. Sprawią, że będziesz wyróżniać się z tłumu. Nie oznacza to od razu, że musisz farbować kosmyki na ekscentryczny kolor, w drogeriach i salonach fryzjerskich można kupić dopinane pasemka we wszystkich kolorach tęczy. Pamiętaj jednak, żeby mimo wszystko nie przesadzić.

Włosy z pasemkami doczekały się już kosmetyków przeznaczonych specjalnie do ich pielęgnacji. Odpowiednie odżywki, maski i szampony pozwalają dłużej utrzymać efektowne pasemka i balejaże. Takie produkty zawierają składniki odbijające światło. Zapewniają długotrwałe rezultaty i chronią wrażliwe włosy.

Pasemka są świetnym rozwiązaniem dla pań pragnących odmiany. Mogą delikatnie zmienić naszą fryzurę, ale również zupełnie ją przeobrazić. Pragniesz metamorfozy? Zdecyduj się na pasemka. Delikatne, subtelne, lub mocne, z odważnym pazurem. Dla każdego coś ładnego.