Krótkie fryzury damskie

Czasy, kiedy to wyrazem kobiecości była sukienka i długie włosy dawno minęły i najprawdopodobniej szybko nie wrócą. Nic w tym dziwnego, bo zarówno jeśli chodzi o trendy w modzie, jak i damskie fryzury mamy do czynienia z kłopotem bogactwa. Ponadto nawet bardzo krótka fryzura damska może dodawać uroku, a kobieta z takimi włosami wyglądać sexy.

Dla kogo krótkie włosy?

Podstawowe pytanie, które zadają sobie kobiety to te dotyczące tego, komu takie damskie krótkie fryzury będą odpowiadać. Stylistki zauważają jednak, że jest ono sformułowane błędnie. Nie ma bowiem kobiet, którym krótkie fryzury nie pasują. Sęk w tym, aby je odpowiednio dobrać. Tak do kształtu twarzy, jak i indywidualnych preferencji. Jeśli twarz zwęża się w kierunku brody, potrzeba złagodzenia rysów stosując modną grzywkę. Przy okrągłej twarzy przyda się natomiast cięcie i wycieniowane pasma padające lekko na boki.

Ciekawe krótkie fryzury damskie — z grzywką czy bez?

Jeśli kobieta jest niewielkiego wzrostu, dobrze prezentować się będzie we fryzurze nastraszonej z wygolonym tyłem. Takie uczesanie, a jednocześnie odpowiednia stylizacja, którą mogą być buty na obcasie, nada jej wzrostu i smukłości.

Jednak ciekawe krótkie fryzury dla dorosłych kobiet to również te z grzywką. W błędzie są wszyscy ci, którym grzywka kojarzy się z małymi dziewczynkami. Wręcz przeciwnie kojarzona jest z silną i niezależną kobietą, która potrafi odsłaniać delikatną część swojej natury. Jednak ciekawe krótkie fryzury z grzywką w dobie czasów współczesnych mogą mieć wiele oblicz. Warto sprawdzić obecne trendy fryzjerskie dopasowując je do swoich oczekiwań.

Jedne grzywki są zawijane do góry, tworząc elegancki zawijas. Inne są natomiast mocno wystrzępione. Te ostatnie niesamowity efekt tworzą w połączeniu z intensywnym kolorem. Wobec takiej fryzury nikt nie przejdzie obojętnie. Jeśli dla kobiety takie uczesanie jest zbyt odważne, może ona postawić na grzywkę nieco dłuższą, która opada na bok.

Odważne fryzury damskie z pazurem

Jakie są inne fajne fryzury damskie? Krótkie włosy pozwalają na fryzury dość odważne z cięciem połączonym z wygolonymi bokami lub tyłem, o czym po części już wspominaliśmy. Większość kobiet przy takim połączeniu ceni sobie ciekawe i odważne kolory, ale to już kwestia indywidualna. Dobór farb jest tak obszerny, że każda kobieta powinna znaleźć tu barwę dostosowaną do siebie.

Odważną fryzurą jest również damski irokez. Ponadto bardzo powszechne w trendach fryzjerskich są ostatnio tak zwane hair tattoos. Nie jest prawdą, że tatuaże mogą zdobić jedynie karki nastolatek. Wcale nie gorzej prezentują się z nimi kobiety starsze.

Damskie fryzury za ucho

Jednak damskie krótkie fryzury nie muszą kojarzyć się wyłącznie z cięciami popularnymi wśród mężczyzn. Kobieta, która chce mieć klasyczną krótką fryzurę, nie będzie pokrzywdzona. Przykładem jest tutaj klasyczny bob, który doda kobiecie dziewczęcego uroku.

Widać więc wyraźnie, że kobiety ceniące sobie krótkie — mniej i bardziej odważne uczesania — mają w czym wybierać. Zarówno pod względem samych fryzur, jak i palety kolorów. Tu również różnorodność jest ogromna.

Używamy plików cookie na naszej stronie

Potwierdź, jeśli akceptujesz nasze śledzące pliki cookie. Możesz także odrzucić śledzenie, aby móc nadal odwiedzać naszą witrynę bez żadnych danych wysyłanych do usług stron trzecich.