Fryzury z grzywką

Nie jest tajemnicą, że fryzury damskie krótkie z grzywką od kilku sezonów cieszą się ogromną popularnością. Na takie stylizacje włosów decyduje się coraz więcej kobiet niezależnie od kształtu twarzy. Ważne jest jedyne, aby dobrać je prawidłowo do jej owalu. Każdego roku fryzury z grzywką są też interpretowane na nowo. Dlatego bezpodstawne są zarzuty, że takie uczesania wyjdą z mody.

Wady i zalety fryzur z grzywką

Kto może postawić na grzywkę w swoim uczesaniu? Na pewno jest to dobre rozwiązanie dla tych kobiet, które nie chcą skracać włosów, a jednocześnie zmienić coś w swoim wyglądzie.

Warto jednak pamiętać, że fryzury damskie z grzywką mają również swoje wady. Grzywka styka się bezpośrednio ze skórą na czole. W związku z tym znacznie szybciej niż reszta włosów się przetłuszcza. Dlatego ważna jest jej codzienna pielęgnacja. Niezbędne będzie też jej modelowanie. Jeśli dodamy do tego fakt, że grzywka rośnie najszybciej i dbać trzeba o jej regularne podcinanie, widać wyraźnie, że decyzja o takiej fryzurze powinna być dobrze przemyślana.

Komu pasują fryzury z grzywką?

Na fryzury krótkie z grzywką postawić mogą wszystkie kobiety, a to dlatego, że rodzajów takich fryzur jest mnóstwo. Sęk w tym, aby odpowiednio dobrać je do kształtu twarzy, jak również i wieku. Kobiety młodsze mogą tu postawić na cięcia asymetryczne i nieregularne. Te bardziej dojrzałe wyżej cenią sobie natomiast fryzury stonowane oraz klasyczne. Ponadto piękna grzywka na cienkich i delikatnych włosach nie powinna być cieniowana. Z kolei przy włosach gęstych trzeba ją przerzedzić i wystrzępić, aby nabrała lekkości. Do pielęgnacji grzywki najlepiej służy okrągła szczotka lub wałki rzepowe.

Najnowsze trendy pośród fryzur z grzywką

* krótka fryzura z grzywką zaczesaną do tyłu

Na taką stylizację włosów mogą zdecydować się kobiety, które mają w planach wieczorny wypad. Fryzura wyeksponuje oraz odmłodzi twarz, ale również i dekolt. Poza tym jest praktyczna, gdyż nie wymaga długiego modelowania. Do ułożenia włosów wystarczy odrobina wosku lub pasty do stylizacji. Ważne, aby bardzo krótkie fryzury damskie z grzywką tego typu były też regularnie strzyżone. Wówczas pozwoli to zachować dłużej jej pierwotną formę. Zaleca się je kobietom o okrągłej lub kwadratowej twarzy.

* fryzura z prostą grzywką i kręconymi włosami

Ta fryzura jest dla kobiet, których włosy są kręcone. Stopień kręcenia loków to już natomiast sprawa indywidualna.

* fryzura z prostą grzywką i prostymi włosami

Fryzura tego typu jest elegancka, a przy tym niezwykle kobieca. Na pewno skorzystają na niej kobiety o prostych i grubszych włosach i podłużnej lub też owalnej twarzy.

* włosy z grzywką na skos

Ten rodzaj fryzury to charakterystyczna symetryczna grzywka, która zaczyna się od przedziałka z tyłu głowy i zachodzi na przód. Uwydatnia ona rysy twarzy i dodaje tajemniczości. Dobra dla kobiet o cienkich włosach.

* fryzura z krótką i półokrągłą grzywką

Z tej fryzury z grzywką skorzystać powinny kobiety o gęstych, a przy tym również i prostych włosach. Grzywka sięga w niej połowy twarzy i nadaje jej krągłości. Dlatego nie jest wskazana dla kobiet o owalnym kształcie twarzy.

Używamy plików cookie na naszej stronie

Potwierdź, jeśli akceptujesz nasze śledzące pliki cookie. Możesz także odrzucić śledzenie, aby móc nadal odwiedzać naszą witrynę bez żadnych danych wysyłanych do usług stron trzecich.