Fryzury na długie włosy

Nie jest tajemnicą, że dobór fryzury to sprawa indywidualna. Jednak nie tylko samego gustu, ale także uwarunkowań genetycznych. Na całe szczęście zarówno przy krótkich, jak i długich włosach jest w czym wybierać. Jakie długie fryzury wśród kobiet są obecnie najpowszechniejsze? Najlepiej sugerować się uczesaniami gwiazd. Te wielokrotnie pokazywały, że długie włosy nosić mogą kobiety w każdym wieku. Są superkobiece i dają wiele możliwości. Ponadto zachwycają mężczyzn.

Włosy częściowo zaczesane do góry

Proste uczesanie na bazie długich włosów wybrała między innymi Reese Whiterspoon na gali Złotych Globów. Taka fryzura jest prosta, a przy tym również efektowna. Wystarczy zaczesać włosy znad czoła do góry, a następnie przypiąć je z tyłu głowy spinką. W ten sposób uzyskać można ciekawe uczesanie wieczorowe. Zwłaszcza jeśli są to cieniowane długie włosy, choć z taką fryzurą równie dobrze można udać się do pracy.

Wet look

Kobiety, które mają bardzo długie włosy, mogą postawić na tak zwany wet look, co zrobiła Kendall Jenner. Pokazała ona wyraźnie, że takie uczesanie nadaje się nie tylko na pokaz mody, czy jak uważali niektórzy — na plażę. Chcąc przygotować takie uczesanie, należy zacząć pracę na lekko wilgotnych włosach. Najpierw zaczesując kosmyki do tyłu, a następnie nakładając na nie wcześniej rozprowadzony na dłoniach żel.

Zwiększona objętość

Ta propozycja to coś dla kobiet, które chcą optycznie wyszczuplić swoją twarz, a jednocześnie sprawić wrażenie, że cała sylwetka wygląda na wyższą i smuklejszą. Przygotowanie takiego uczesania zacząć należy od zakręcenia włosów na szerokiej lokówce lub też wałkach, co pozwoli uzyskać efekt grubych fal. Następnie należy zebrać włosy znad czoła, aby tworzyły swego rodzaju kopułkę i spiąć je wsuwkami. Pozostałe włosy przypina się wsuwkami na wysokości karku, aby efektownie spływały na jedno ramię. Teraz pozostaje je już tylko utrwalić lakierem. Alternatywą jest zaczesanie włosów bez użycia żelu, korzystając przy tym jedynie ze wsuwek.

Zmysłowe fale

Jakie są inne fajne fryzury na długie włosy? Na pewno ciekawie wygląda ich mocne podkręcenie, jak często robią aktorki, które pokazują się na wszelkich eventach. Wystarczy przy pomocy suszarko-lokówki podkręcić końcówki włosów. Następnie można zaczesać je na bok lub pozostawić rozpuszczone po obu bokach głowy. Taka fryzura pasuje brunetkom, jak i kobietom, które mają blond długie włosy. Plusem w tym przypadku jest też czas jej przygotowania. Jak widać, nawet przy długich włosach efektowne uczesanie uzyskać można bez potrzeby tracenia na to wielu godzin.

Kucyk z grzywką

Długie włosy pasują dla kobiet w każdym wieku. Udowadnia to między innymi Jane Fonda, która na wspominanej już gali Złotych Globów postawiła na grzywkę, a przy okazji kucyk, który tworzą włosy wyprostowane prostownicą. Wówczas wyglądają one najbardziej efektownie. Najlepszy efekt wizualny osiągnąć można wtedy, kiedy kucyk zrobiony jest wysoko. Najlepiej tuż nad karkiem.

Z warkoczem dla aktywnych

Nie jest powiedziane, że długie włosy muszą być przeszkodą do uprawiania sportu. Wówczas wystarczy postawić na zapleciony warkocz, który zapobiegnie wpadaniu włosów do oczu.

Używamy plików cookie na naszej stronie

Potwierdź, jeśli akceptujesz nasze śledzące pliki cookie. Możesz także odrzucić śledzenie, aby móc nadal odwiedzać naszą witrynę bez żadnych danych wysyłanych do usług stron trzecich.