Fryzury asymetryczne

Każdy sezon przynosi nie zawsze nowe, ale na pewno ciekawe fryzury damskie. Nie inaczej jest i tym razem. Z całą pewnością wiele kobiet ceni sobie fryzury asymetryczne, które widoczne są przede wszystkim we wszelkiego rodzaju cięciach. Asymetryczne uczesania najprościej zastosować bowiem na włosach krótkich, choć nie jest powiedziane, że trendy fryzjerskie nie mają nic do zaoferowania kobietom z dłuższymi włosami.

Komu pasują fryzury asymetryczne?

Które kobiety powinny zainteresować się takimi fryzurami? Na wstępie należy zauważyć, że fryzury asymetryczne wymagają szczególnej i przy tym codziennej pielęgnacji. W innym razie włosy będą się zwijać i puszyć, co nie da oczekiwanego efektu, a wręcz przeciwny — uczesanie będzie wyglądać okropnie. Dlatego decydując się na fryzury asymetryczne, trzeba mieć świadomość czasu, który będzie konieczny na ich pielęgnację.

Ponadto taka fryzura najlepiej sprawdzi się wśród kobiet o okrągłej twarzy. Grzywka powinna być tu dość długa i sięgać do brody, opadając na jedną część twarzy. Reszta włosów może być natomiast zaczesana do tyłu. Taka stylizacja wysmukli policzki.

Jednak o fryzurze asymetrycznej pomyśleć mogą również kobiety o twarzy kwadratowej. Włosy sięgające do ucha wraz z asymetryczną grzywką wysmuklą szeroką żuchwę. Należy mieć bowiem świadomość, że asymetryczne fryzury wyostrzają rysy twarzy. Stąd też polecane są kobietom odważnym.

Fryzury tego typu to jednak nie tylko uczesania krótkie. Kobiety o twarzy okrągłej, ale i kwadratowej, które mają włosy średniej długości, również mogą pomyśleć o takiej fryzurze. Nieregularny przedziałek i asymetryczna grzywka optycznie wydłużą i wysmuklą twarz, łagodząc jej rysy. Kobiety o twarzy owalnej czy trójkątnej mają jeszcze większe możliwości. Tu bowiem forma, jaką ma asymetryczna grzywka nie ma większego znaczenia. Może być nierówna, skośna czy zaczesana na bok.

Pamiętajmy też, że najlepszy efekt asymetryczna fryzura damska daje przy włosach cienkich. Takie uczesania charakteryzują się drapieżnością, a więc zwiększają objętość delikatnych kosmków.

Najmodniejsze fryzury asymetryczne

Popularną fryzurą asymetryczną jest krótkie uczesanie z długą grzywką zaczesaną na bok. Takie cięcie było popularne w latach 90. Dziś ponownie nabiera na znaczeniu. Grzywka może tu sięgać do skroni lub nieco poniżej ucha. Taka fryzura może zasłaniać czoło lub równo przysłaniać twarz. Odważniejszą jej wersją jest długa grzywka z jednym krótkim bokiem. W obu przypadkach mogą to być również fryzury cieniowane.

Z kolei krótki bob to fryzura ponadczasowa, która może przybrać formę asymetryczną. Wówczas ma ona postać nierównej grzywki zaczesanej na bok. Innym rodzajem takich fryzur jest uczesanie z asymetrycznym przedziałkiem i różną długością włosów. Podczas kiedy jeden bok ma kilkanaście lub nawet kilka centymetrów, drugi sięgać może aż do ramion.

To odważna, ale bardzo ciekawa i efektowna stylizacja. Fryzury asymetryczne tworzyć można też na włosach kręconych. Wyraziste loki czy delikatne fale z pewnością nadadzą wówczas kobiecie dziewczęcego uroku.

Używamy plików cookie na naszej stronie

Potwierdź, jeśli akceptujesz nasze śledzące pliki cookie. Możesz także odrzucić śledzenie, aby móc nadal odwiedzać naszą witrynę bez żadnych danych wysyłanych do usług stron trzecich.