postheadericon Fryzury młodzieżowe

Młodzież uwielbia charakterne ubrania i dodatki. Lubi też, gdy na głowie sporo się dzieje…

To właśnie fryzura jest jednym z najczęściej wybieranych elementów stylu poprzez który młodzież podkreśla swój wizerunek. Fryzura młodzieżowa to włosy modne, drapieżne i oryginalne.

Fryzur młodzieżowych jest niezliczona ilość. Każda grupa, subkultura lansuje się w inny sposób i ma inny pomysł na niecodzienne uczesanie. Najciekawsze spośród nich są rozwiązania buntowników. Łamią wszelkie zasady, nie podporządkowują się kanonom. Oryginalnością przyciągają spojrzenia, budzą różnorodne emocje i mieszane odczucia. Właściciel takiej fryzury nie przejdzie ulicą niezauważony…

Ostatnio ogromną popularność zyskała subkultura Emo. Wraz z nią przyszła moda na lansowane przez jej członków uczesania. Co je charakteryzuje? Kolor włosów jest zwykle czarny, ale nie jest to reguła. Emo mają również kosmyki w ognistych odcieniach rudego, czerwieni lub bardzo jasnego blondu. Kontrastują jasne włosy z ciemnymi pasemkami lub na odwrót. Fryzury te są mocno tapirowane, postrzępione, podkreślone licznymi pazurkami, zdecydowanymi cięciami, najczęściej z niebanalną grzywką. Długość praktycznie dowolna. Od krótkich poprzez włosy półdługie do długich.

Od lat modne jest styl afro. Fryzury te przywodzą na myśl dziką, afrykańską dżunglę. To wyśmienita propozycja dla osób uwielbiających emocje, indywidualistów z ognistym temperamentem. Jak wykonać taką fryzurę? Potrzebne są przede wszystkim papiloty. W lekko wysuszone włosy wetrzyj pastę stylizującą. Nawijaj pasmo po paśmie. Po kilku godzinach rozczesz włosy. Całość spryskaj lakierem.

Typowo młodzieżową fryzurą są dredy. Są typowe dla osób identyfikujących się z kulturą Rastafari. Są rodzajem fryzury powstałym ze sfilcowanych kosmyków na głowie. Dredy nie są od razu zbite, potrzebują czasu na odpowiednie utrwalenie. W salonach fryzjerskich można również spotkać syntetyczne dredy. Znacznie ustępują one jakości naturalnym. Dredy wymagają dużej pielęgnacji i higieny.

Wśród młodych osób modna jest różnorodność. Dlatego tak trudno określić co tak naprawdę jest najbardziej na topie. Ważne jest przedstawienie swojej indywidualności, podkreślenie osobowości danego człowieka. A to, czy kreuje się za pomocą burzy loków, ostro ściętych włosów, czy też ogolonej głowy jest już mniej istotne.